Subregional

Московский четвертьфинал NEERC - 2012.

 

Last success: 04:59:27, MIPT Lambda: Yury Gorshenin, Maxim Pimenov, Kinan Alsarmini, problem E
Last Submit: 04:59:38, Moscow SU of Civ Eng 1: Oleg Negrozov, Aleksey Shamshurin, Vladimir Bolandeu, problem E

PlaceTeam nameABCDEFGHIJKTotalTimeDirtSE
1.
Moscow SU ST: Aleksandr Kaluzhin, Sergey Rogulenko, Sergey Fedorov
+
1:29
-10
4:58
+
0:06
-
+3
0:33
+
1:10
+
0:41
+5
3:38
+
0:48
+
1:00
+
1:42
982747%0.70
2.
Moscow SU SG: Vasily Mokin, Victor Sadkov, Vyacheslav Dubinin
+
2:03
-2
3:50
+
0:06
-
+
1:04
+
2:47
+
1:28
+1
2:35
+1
0:45
+
0:32
+
3:37
993718%0.70
3.
SCH_AESC #1:
+
3:01
-2
3:50
+
0:07
-1
3:52
+
0:38
+
2:00
+
1:10
-
+
1:33
+
0:47
+1
2:40
873611%0.66
4.
Moscow SU T@pirenock: Mikhail Pyaderkin, Fyodor Ivlev, Gleb Evstropov
+1
1:50
-7
4:59
+
0:07
-
+1
0:40
+
2:01
+
0:46
-2
4:55
+
1:11
+4
1:38
+1
2:42
879546%0.66
5.
Moscow SU Jimbaran: Mikhail Tikhomirov, Michael Kharitonov, Rodion Permin
+
2:37
-1
3:20
+
0:10
-3
4:18
+2
1:17
+1
0:54
+
1:46
-1
4:59
+
1:33
+
1:12
+
3:31
884027%0.66
6.
Moscow SU Room 315: Sergey Paramonov, Oleg Ignatev, Stanislav Artuhin
+2
1:11
-
+
0:09
-
+5
2:35
+
1:52
+1
0:24
-3
4:54
+3
3:04
+
0:36
+
3:09
8100057%0.66
7.
Moscow SU Trinity: Alexey Shlyunkin, Maxim Akhmedov, Oleg Ivanov
+
1:56
-2
2:57
+
0:05
-
+5
4:17
+
2:04
+
0:16
-
+
1:24
+1
1:52
+
3:54
8106842%0.66
8.
MIPT The Sun: Georgy Chebanov, Ivan Smirnov, Filipp Rukhovich
+
2:49
-2
4:41
+
0:23
-
+2
0:54
+
3:23
+1
1:01
-5
4:59
+
4:12
+
1:53
+
3:51
8116627%0.66
9.
Moscow SU A3: Alexander Lebedkin, Alexander Melnikov, Alexey Zolotov
+
4:18
-
+
0:13
-
+4
1:18
+1
3:05
+
1:53
-1
4:55
+2
2:08
+1
1:26
+
2:55
8119650%0.66
10.
MAI #1: Stepan Belousov, Alexey Safronov, Andrey Zhuravlev
+
4:05
-
+
0:06
-
+
2:37
+1
3:43
+3
2:02
-
+2
1:09
+
1:33
+2
3:19
8127450%0.66
11.
MIPT Ababahalamaha: Alexey Dmitriev, Andrey Anurin, Aleksandr Ostanin
+
3:28
-3
1:56
+
0:17
-
+6
3:53
+2
3:04
+
1:30
-
+
1:46
+
2:31
+
2:06
8127550%0.66
12.
MIPT Californication: Sergey Dovgal, Artem Volkhin, Andrey Kashin
+
4:36
-
+
0:13
-1
0:38
+
1:35
+2
2:27
+2
1:14
-
+1
3:47
+
2:02
+2
3:07
8128146%0.66
13.
Moscow SU Rakewalkers: Ivan Koryabkin, Boris Moiseev, Alexander Chistyakov
+
3:36
-2
4:59
+
0:21
-
+1
1:17
+
2:52
+
4:14
-
+1
2:54
+
1:55
+2
4:52
8140133%0.66
14.
Moscow SU Hamsters: Vladimir Zhukov, Alexander Agulenko, Nikita Shapovalov
+1
2:50
-
+
0:04
-
+2
0:32
+1
3:09
+2
1:26
-1
4:59
+
2:17
+12
3:29
+3
4:22
8150972%0.66
15.
MIPT Lambda: Yury Gorshenin, Maxim Pimenov, Kinan Alsarmini
+
3:37
-
+
0:12
-
+12
4:59
+1
3:04
+1
1:20
-
+
2:34
+3
1:48
+
2:41
8155568%0.66
16.
Moscow SU Desperation: Igor Lifar, Boris Dolgov, Dmitry Galuza
-2
4:59
-
+
0:03
-
+2
2:43
+
3:43
+
4:06
-
+
0:31
+
1:31
+1
1:20
789730%0.63
17.
MIPT Sambuca Banana: Ilya Akolzin, Makar Krasnoperov, Artem Verkhoglyadov
-4
4:49
-
+
0:05
-
+6
1:39
+
2:47
+1
2:15
-6
4:59
+
1:47
+
1:23
+1
2:29
790553%0.63
18.
MIPT dot.COM: Alexander Mashrabov, Andrew Osipov, Alexander Tsigler
-
-
+
0:13
-
+1
1:43
+2
3:28
+2
1:14
-
+2
1:07
+2
2:39
+7
4:53
7123769%0.63
19.
Moscow SU ChocoCroco: Oleg Kharatsidi, Alexandra Maria Balasoiu Gaina, Anton Poldnev
-
-
+
0:09
-
+1
4:03
+2
3:19
+
1:40
-
+
1:54
+3
3:57
+
4:47
7130946%0.63
20.
MISIS-1: Konstantin Bulatov, Valentine Kofman, Darya Krohina
-
-
+
0:04
-
+5
3:25
+
2:01
+3
0:59
-
+1
1:27
+14
4:49
+
4:09
7147476%0.63
21.
HSE AOP: Vladimir Tkachev, Dmitry Marin, Ildar Gumerov
+1
4:48
-
+
0:06
-
+7
3:44
-
+
2:35
-
+1
3:42
+5
3:23
+3
4:54
7173270%0.64
22.
Moscow SU First Flow: Fedor Morozov, Michael Koltsov, Maria Smolina
+4
4:19
-
+
0:19
-
+4
4:49
-
+1
3:23
-
+
3:38
+1
4:40
+1
4:28
7175661%0.64
23.
MIPT IohimBulbash: Grigorev Mikhail, Lenar Iskhakov, Maxim Mironov
-
-
+
0:11
-
+3
1:27
+
3:19
+
2:03
-
+
1:09
+
2:45
-5
4:47
671433%0.59
24.
Moscow SU Ave Repus: Ivan Lakhtanov, Denis Kuplyakov, Igor Konyahin
+
3:25
-
+
0:17
-
-7
4:59
+1
3:43
+2
2:33
-
+
4:12
+
1:22
-4
4:58
699233%0.63
25.
Moscow SU pale horses: Anton Rodomanov, Dmitry Yandimirkin, Michael Halman
+1
3:57
-
+
0:12
-
+1
2:48
-
+1
4:43
-
+
2:26
+
1:45
-
6101133%0.60
26.
MIPT_Apelsin: Dmitriy Borodiy, Dmitriy Derbyshev, Egor Khayrullin
+
2:28
-
+
0:14
-
+3
4:43
+2
4:35
-
-
+
2:54
+
0:40
-
6103445%0.60
27.
Moscow SU Acaso: Ilya Korovin, Sergey Volnov, Nikita Doykov
+
3:12
-
+
0:10
-
+2
1:40
-
+1
2:07
-
-2
4:59
+3
4:10
+1
3:55
6105453%0.66
28.
MIPT Buton: Evgeny Savinov, Sergey Kiyan, Ilya Yakubovskiy
-
-
+
0:43
-
+2
2:30
+1
3:40
+3
2:02
-
+
4:29
+1
3:53
-
6117753%0.59
29.
Moscow SU Oak forest: Maria Gotman, Rufina Tretyakova, Vladimir Tereshin
-
-
+
0:20
-
+4
2:59
-
+
0:45
-
+
3:03
+2
2:01
-9
4:57
566854%0.55
30.
MIPT TreeList: Valeriy Fedyunin, Yana Kashinskaya, Matvei Osipov
+
1:59
-
+
0:19
-
+3
3:21
-
+
2:38
-
+
4:26
-16
4:59
-
582337%0.58
31.
MIPT DGAP: Dmitriy Tregubov, Stanislav Semenov, Danil Grigor'evykh
-
-
+
0:17
-
+5
2:28
-
+
3:42
-
+
2:44
+
3:04
-5
4:57
583550%0.55
32.
Moscow SU Tomsk: Artem Kazakov, Yury Gitman, Igor Gitman
-
-
+
0:17
-
+7
3:54
+1
3:01
-
-
+3
2:13
+1
0:33
-3
4:59
583870%0.55
33.
MIPT Diffusion: Ivan Babanin, Pavel Dubov, Valentin Baryshev
-
-
+
0:13
-
+1
4:45
-
+1
0:54
-
+2
2:26
+3
3:26
-
584458%0.55
34.
MISIS-2: Natalia Pritula, Natalya Skoryukina, Timofey Chernov
-
-
+
0:15
-
+2
3:00
+
4:23
-
-
+
1:36
+1
4:04
-
585837%0.55
35.
MISIS-3: Arseniy Mukovozov, Yulia Nalench, Ivan Vinogradov
-
-
+
0:13
-
+4
3:12
+2
4:00
-
-
+1
3:32
+
1:36
-2
4:46
589358%0.55
36.
Moscow SU Concordance: Nikita Bagrov, Ekaterina Ermishkina, Nikita Senderovich
-
-
+
0:07
-
+10
4:56
-
+
3:42
-
+
1:39
-
+2
4:48
5115270%0.58
37.
Moscow SU idk: Lev Bogolubsky, Mikhail Kondratiev, Alexandr Zhelubenkov
-
-
+
0:10
-
+1
1:54
+
3:35
-
-
+
0:47
-1
4:55
-4
4:49
440620%0.52
38.
MIPT VeryWeak: Nikita Zetilov, Zakhar Pilipchuk, Arseny Balobanov
-
-
+
0:18
-
+1
2:57
-
-
-
+
3:09
+
0:47
-
445120%0.48
39.
MIPT Mriya: Alexey Grinchuk, Viktoriya Liyko, Mykhailo Shvets
-1
4:56
-
+
0:14
-
+1
1:44
-
-1
3:51
-
+
2:31
+
3:52
-
452120%0.48
40.
MIPT s146: Mikhail Chetin, Andrey Bylinkin, Igor Silin
-
-
+
0:15
-
+
1:30
-
-
-
+
2:53
+2
4:41
-
459933%0.48
41.
Moscow SU Shlynkin Krutoi!: Stanislav Dolganov, Vladislav Chabanenko, Vladimir Kulpinov
-3
4:56
-
+
0:08
-
+4
4:18
-
+
3:01
-
+
2:00
-
-
464750%0.51
42.
MIPT Shtrih-Kot: Roman Terenin, Egor Bokov, Evgeny Pazdnikov
-
-
+
0:15
-
+7
4:39
-
-
-
+
2:26
+
1:12
-
465263%0.48
43.
Moscow SU Psychedelic Warlords: Yegor Klenin, Kirill Korikov, Daniil Tkachenko
-
-
+
0:08
-
-10
4:59
-
+
4:46
-
+2
1:54
+1
3:33
-
468142%0.52
44.
MIPT KillAll: Dmitry Perekrestenko, Alexandr Fedorchuk, Alexey Leus
+5
1:41
-
+
0:15
-
+3
4:32
-
-3
2:51
-
+1
2:37
-
-
472569%0.52
45.
Moscow SU AESC_NPN: Anton Pankratov, Dmitry Nasonov, Askar Nazmutdinov
-1
4:53
-
+
0:05
-
+
1:41
+5
4:32
-13
2:49
-
+4
2:51
-7
3:34
-
472969%0.52
46.
HSE: Lipton: Renat Nasyrov, Dmitry Zubankov, Alexey Lipnyagov
-
-
+
0:07
-
+7
4:49
-
-
-
+
1:45
+3
2:12
-
473371%0.48
47.
MIPT HelloWorld: Evgeny Chernigovsky, Dmitry Ivanovsky, Kamil Musin
-
-
+
0:21
-
+3
3:11
+
4:41
-3
4:01
-
+
3:30
-4
2:37
-
476342%0.52
48.
Moscow SU SRT: Petr Mayorov, Pavel Parkhomenko, Pavel Mayorov
-
-
+
0:11
-
+7
4:04
-
-
-
+
3:28
+2
4:53
-
493669%0.48
49.
Moscow SU A-team: Evgeny Sokolov, Denis Elshin, Alexey Pertu
-
-
+
0:24
-
+11
3:56
-
-2
1:53
-
+
3:37
-
+3
3:13
495077%0.52
50.
Moscow SU SB2: Efim Pyshnograev, Andrey Popov, Alexander Kazakov
-
-
+
0:05
-
+1
1:36
-
-
-
+
1:02
-15
4:48
-
318325%0.41
51.
MIPT Porridge-In-My-Head: Artem Shmelev, Kulunchakov Andrej, Alexander Plavin
-
-
+
0:38
-
+1
1:59
-3
3:48
-
-
+
0:54
-2
4:54
-
323125%0.41
52.
Moscow SU Nashi Ludi: Ilia Filippov, Andrey Rybintsev, Svetlana Mavrina
-3
4:39
-
+
0:52
-
-5
4:58
-
-5
4:46
-
+
1:47
+
2:14
-
32930%0.42
53.
MIPT Quantum: Georgij Aloyan, Vladimir Safonov, Alexander Gilya-Zetinov
-
-4
2:14
+
0:14
-
-12
4:35
-4
4:58
-
-
+
3:01
+
1:40
-
32950%0.42
54.
MAI #3: Alexander Glukhov, Alexander Morozov, Konstantin Krasheninnikov
-
-
+
0:11
-
-12
4:54
-
-
-
+
3:49
+
1:15
-
33150%0.42
55.
MAI #9: Semen Checherinda, Nikita Talalay, Anatoly Arzhnikov
-
-
+
0:12
-
+1
1:58
-
-
-
+
3:20
-
-
335025%0.41
56.
MIPT Room331/2: Polina Matavina, Alexey Syromyatnikov, Diana Ichalova
-
-
+
0:12
-
+2
3:16
-
-2
4:58
-
+
2:26
-3
4:49
-
339440%0.41
57.
Moscow SU Dictum Factum: Mikhail Pustovalov, Gleb Astashkin, Ivan Karpukhin
-
-
+
0:27
-
-9
4:57
-
-
-
+
3:06
+
4:56
-
35090%0.42
58.
Moscow SU CodeBusters: Vyacheslav Gilevich, Vladimir Yanushkovsky, Anton Todua
+
2:56
-5
4:53
+1
1:46
-
-2
4:37
-4
4:36
-
-
+1
3:18
-
-
352040%0.48
59.
MIPT Magic SysRq: Vitaly Ovchinnikov, Andrei Drazdouski, Juriy Fadeev
-
-
+
0:07
-
+6
3:02
-
-
-
+
3:48
-17
4:59
-
353766%0.41
60.
BMSTU1: Artyom Vybornov, Nikolay Rusnachenko, Roman Leventov
-
-
+
0:12
-
+3
1:26
-
-
-
+5
4:48
-
-
354672%0.41
61.
HSE : LMS: Alexey Markin, Alexander Balaban, Mikhail Burshteyn
-
-
+
0:05
-
-7
4:43
-2
2:44
-
-
+1
3:39
+3
4:13
-
355757%0.42
62.
MEPhI Cupcakes: Alexander Minakov, Arslan Urtashev, Levon Tarakchyan
-
-
+
0:07
-
-8
4:39
-
-
-
+6
4:06
+
3:17
-
357066%0.42
63.
MIPT WaaagH!: Andrew Zhigunov, Mark Vinogradov, Mikhail Svyatlovskiy
-
-
+
0:23
-3
1:50
-9
4:58
+
4:38
-
-
-
-
+1
4:13
357425%0.59
64.
MIPT Paradox: Alexandr Rubtsov, Alexey Berdnikov, Ivan Vishnevskiy
-
-
+
0:21
-
+2
3:30
-
-
-
+2
4:25
-4
4:38
-
357657%0.41
65.
Moscow SU Conqueror: Anton Babichev, Boris Savkov, Eugene Pedan
+
2:44
-2
4:14
+
3:54
-
-
-
-4
4:58
-
+
3:45
-
-
36230%0.48
66.
Moscow SU Barnaul United: Timur Ismagilov, Alex Fedorov, Dmitry Lobanov
-
-
+
0:08
-
+8
1:49
-
-
-
-
+6
4:55
-
369282%0.48
67.
MIPT SOKRUSHITELI: Yuri Mysin, Nikolay Frolov, Azat Davletshin
-
-
+1
0:43
-
+7
4:56
-
-
-
+
4:40
-5
4:11
-1
3:50
377972%0.41
68.
MEPhI 8: Andrey Tropin, Vladimir Ignatov, Andrew Khazov
-
-4
2:15
+2
1:41
-
+18
4:59
-
-
-
-
+1
2:06
-
394687%0.48
69.
MEPhI 1: Vasily Minaev, Vladislav Bidzilya, Pavel Gridasov
-
-
+
0:08
-
-9
4:43
-
-
-
+
0:47
-12
4:53
-
2550%0.29
70.
Moscow SU Valgrind: Timur Ibadov, Olga Likhacheva, Igor Fedchenko
-
-
+
0:33
-
-2
4:57
-
-
-
+
1:03
-
-
2960%0.29
71.
MIPT Counter Logic: Roman Paschenko, Ivan Kiselev, Andrey Vyatkin
-
-
+
0:17
-
-11
4:25
-
-
-
+1
1:07
-
-
210433%0.29
72.
BMSTU2: Pavel Batusov, Constantine Belev, Arseniy Ashuha
-
-
+
0:16
-
-6
4:48
-
-
-
+
1:44
-
-
21200%0.29
73.
Moscow SU Stupid Zergs: Artem Bishev, Valentina Makarova, Bogdan Voronin
-
-
+
1:00
-
-5
4:59
-
-
-
+1
0:50
-10
2:33
-
213033%0.29
74.
HSE Kernel Panic: Tatiana Sokolova, Anastasia Kalistratova, Alesya Yakovchuk
-
-
+
0:15
-
-2
4:58
-
-2
4:03
-
+
2:07
-
-
21420%0.29
75.
MAI #2: Levon Ter-Grigoryan, Danil Ineev, Pavel Krochak
-
-
+
0:17
-
-4
4:48
-
-3
4:55
-
+
2:12
-
-
21490%0.29
76.
mpei: Alexey Landyrev, Alexey Lukyanchikov, Dmitry Yudin
-
-
+
0:26
-
-
-8
4:55
-
-
+
2:05
-15
4:40
-
21510%0.29
77.
MIPT Cookies: Artem Pryanishnikov, Grigory Krasilnikov, Artur Vlasov
-
-
+
0:35
-
-
-
-
-
+
2:07
-2
4:41
-
21620%0.29
78.
HSE Exists-team: Mikhail Dubov, Dmitrii Mordovin, German Sysoev
-7
0:56
-
+
0:59
-
-8
4:54
-
-
-
+1
1:33
-
-4
3:59
217233%0.29
79.
RSU Gubkin 2: Alexandrov Alexey, Tulupov Yaroslav, Mariya L'vova
-
-5
2:50
+
0:28
-
-
-5
4:45
-
-
+
2:29
-
-
21770%0.29
80.
MIPT Highlights: Dmitry Boyko, Alexander Verinov, Igor Redko
-1
0:25
-
+
0:28
-
-10
4:47
-3
4:58
-
-
+1
2:12
-
-
218033%0.29
81.
MEPhI 3: Dmitry Korotkih, Ilya Romanov, Andrei Murashov
-
-3
4:52
+1
1:07
-
-
-
-4
4:56
-
-1
4:48
+
1:50
-
219733%0.38
82.
Moscow SU SB1: Denis Gavrus, Kseniya Chistyakova, Egor Orekhov
-
-
+
0:13
-
-3
3:07
-
-
-
+2
2:30
-8
4:48
-
220350%0.29
83.
Moscow IET: Pavel Sergeev, Zheglov Ilya, Bogolyubskiy Alexey
-
-
+
0:18
-
+4
1:48
-2
4:04
-
-
-
-1
2:20
-
220666%0.37
84.
RSSU 1 rgsu: Ivan Seleznev, Ilya Cherednikov, Vladislav Dugnist
-
-
+
0:20
-
-
-
-
-
+1
2:47
-
-
220733%0.29
85.
HSE Algo: Andrey Konovalov, Vladislav Samsonov, Nikolay Pochekay
-1
0:46
-2
0:55
+
1:34
-
-3
4:03
-
+
1:57
-
-
-3
4:55
-
22110%0.44
86.
MAI #8: Dmitry Ilvokhin, Ivan Danilychev, Alexander Tortsev
-
-
+1
0:27
-
-
-
-6
4:51
-
-
+
2:53
-
222033%0.38
87.
MAI #5: Michail Ridley, Alexandra Zhigireva, Aleksandr Dubikov
-
-
+
0:21
-
-4
4:34
-
-
-
+1
3:08
-
-
222933%0.29
88.
Moscow SU of Civ Eng 1: Oleg Negrozov, Aleksey Shamshurin, Vladimir Bolandeu
-
-
+
0:13
-
-3
4:59
-
-6
4:54
-
-1
3:11
+3
2:39
-
223260%0.38
89.
MIPT yoshi: Ruslan Ishkuvatov, Nicolai Kochetov, Rustam Mardanov
-
-
+
0:16
-
-4
4:58
-
-
-
+
3:40
-2
3:11
-
22360%0.29
90.
MIPT IceInFlames: Dmitry Konturov, Maria Ryabova, Anna Tigunova
-
-
+
0:14
-
-2
4:55
-
-3
4:15
-
+
4:12
-
-
22660%0.29
91.
MIPT PickUp 4x4: Dmitry Pashmentov, Anton Zhidkov, Andrey Ryzhnikov
-
-
+
0:42
-
-
-
-1
1:44
-
+
3:49
-8
2:48
-
22710%0.29
92.
Moscow SU HyperTeam: Yuriy Potapov, Michael Grigoriev, Daniil Slusar
-
-
+1
0:16
-3
3:47
-
-
-2
1:05
-
+1
3:45
-
-
228150%0.29
93.
Moscow SU PTU: Ilya Uvarenkov, Michael Poplavsky, Alexandr Timchenko
-
-
+3
0:25
-
-4
2:00
-
-
-
+1
3:04
-
-
228966%0.29
94.
MIPT Continental: Alexander Kubrak, Ivan Reshetnikov, Andrey Ignatov
-
-2
0:42
+
0:28
-
-6
4:57
-
-3
4:46
-
+
4:28
-
-
22960%0.29
95.
MAI #6: Evgeny Zabolotny, Aleksandr Korenev, Maksim Chistyakov
-
-
+
1:11
-
-
-
-2
4:51
-
-5
4:38
+2
3:19
-
231050%0.38
96.
MUCTR 3: Leonid Khoroshavin, Maxim Shishmarev, Andrey Diev
-
-
+
0:46
-
-
-
-
-
+3
3:41
-
-
232760%0.29
97.
BMSTU3: Stanislav Fedorchuk, Virtseva Natalia, Vlad Ishimtsev
-1
3:25
-
+1
1:35
-
-1
4:22
-
-
-
+
3:35
-
-
233033%0.29
98.
MIPT Lepidus Ludus: Alexey Gusarov, Artemiy Dudko, Alexandra Tsvetkova
-
-2
0:56
+
0:33
-1
4:47
-
-
-2
4:01
-
+2
4:30
-3
4:57
-
234350%0.29
99.
Moscow SU Policlinic 202: Nikita Muromtsev, Sergey Kulikov, Grigorij Kibanov
-
-
+
0:12
-
-6
4:58
-
-1
1:47
-
+3
4:45
-
-
235760%0.29
100.
MIPT TeaTime: Timofey Korchagin, Denis Orlov, Mikhail Povolotskiy
+1
2:08
-
+1
3:46
-
-
-
-
-
-4
4:39
-
-
239450%0.46
101.
MISIS-4: Helen Kuznetsova, Anna Belova, Andrey Lopuhov
-1
0:10
-
+1
0:13
-
+4
4:48
-
-
-
-2
2:16
-
-
240171%0.37
102.
MIPT AMP: Lev Ostrovsky, Nikita Kireev, Artyom Kurnosov
-
-
+
0:33
-
+6
4:09
-1
4:51
-
-
-
-
-
240275%0.37
103.
MIPT FUPM: George Vinogradov, Bogdan Bagno, Ivan Solomatin
-
-3
4:39
+
0:15
-
-3
4:27
-
-
-
-
+10
4:16
-
247183%0.38
104.
PFUR AbsoluteDominance: Andrey Bokovoy, Roman Ovcharenko, Fail Sabirzyanov
-
-
+
0:07
-
-15
4:56
-
-14
4:59
-
-
-
-
170%0.07
105.
Moscow SU Asdasdas: Anton Statnik, Olga Burova, Alexander Rakitin
-
-
+
0:09
-
-1
4:50
-
-
-
-
-
-
190%0.07
106.
HSE AMI: MAG: Jura Bogomolov, Ilnur Gadelshin, Rustam Gafarov
-
-
+
0:10
-
-2
3:56
-
-
-
-1
3:05
-4
2:51
-
1100%0.07
107.
HSEteam: Maksim Kolyadin, Mikhail Lukyanov, Ernest Sadykov
-
-
+
0:11
-
-6
4:46
-
-
-
-1
4:21
-3
2:09
-
1110%0.07
108.
MAI #7: Aleksandra Volushkova, Alexey Medvedev, Svetlana Dmitrieva
-
-
+
0:14
-
-11
4:49
-
-9
3:46
-
-
-
-
1140%0.07
109.
MSIU 1: Anton Ignatiev, Aleksandr Kiselev, Olga Sundukova
-1
0:15
-
+
0:15
-
-13
4:56
-
-
-
-1
4:16
-6
4:34
-
1150%0.07
110.
MESI 1: Nikita Mostovoy, Anna Alekseeva, Maxim Vasilyev
-
-
+
0:16
-
-
-
-12
3:58
-
-1
1:51
-6
4:33
-
1160%0.07
111.
Moscow SU 10 kilobytes: Mikhail Plotnikov, Andrey Dotsenko, Elizaveta Prosvirina
-
-
+
0:17
-
-5
4:45
-
-
-
-
-
-
1170%0.07
112-113.
MESI 2: Sergey Gladskih, Igor Gorchakov, Tamara Vnukova
-
-3
4:55
+
0:18
-
-
-
-9
4:12
-
-
-
-
1180%0.07
112-113.
Moscow SU ArrowError: Alexander Otroschenko, Veetaly Khakhmovich, Muammar Al-Shedivat
-
-
+
0:18
-
-10
4:09
-
-
-
-
-
-
1180%0.07
114-115.
Moscow REcU 1:InfEcon: Alexey Kozlov, Stanislav Skobelkin, Felix Bagdasaryan
-
-
+
0:20
-
-6
3:42
-
-6
4:07
-
-2
4:00
-
-
1200%0.07
114-115.
Moscow SU NSG-204: Iusuf Aliev, Vasiliy Borisov, Konstantin Taranin
-
-
+
0:20
-
-
-
-
-
-
-
-
1200%0.07
116-117.
Moscow SU sch2-v1.2: Sergey Fiveyskiy, Igor Luzin, Leonid Stolyarov
-
-
+
0:21
-
-2
2:17
-
-
-
-
-11
4:57
-
1210%0.07
116-117.
Moscow SU Sunday: Anton Miroshnichenko, Nikolay Slepov, Galina Kaleeva
-
-
+
0:21
-
-8
4:44
-
-
-
-7
3:02
-
-
1210%0.07
118.
MEPhI 6: Daniel Kalintsev, Andrey Kozlov, Alexandra Aleshina
-
-
+
0:24
-
-5
4:59
-
-4
1:49
-
-
-4
3:08
-
1240%0.07
119.
MSIU 3: Denis Yarikov, Denis Grachev, Aleksandr Filippov
-
-3
2:24
+
0:25
-
-3
4:51
-
-
-
-
-
-
1250%0.07
120.
HSE Dangerous Guys: Vasiliy Rubtsov, Kirill Dmitriev, Viacheslav Novikov
-
-
+
0:26
-
-5
3:22
-
-4
2:29
-
-4
4:44
-
-
1260%0.07
121.
HSE: Exceptional: Andrey Roenko, Stanislav Burygin, Nikolay Ternovoy
-
-
+
0:28
-4
4:22
-
-
-
-
-1
4:22
-
-
1280%0.07
122.
MIPT The Moon: Yushkevich Anton, Ilya Mescherin, Evgeni Kiselev
-
-
+
0:30
-
-
-
-4
3:04
-
-
-4
4:38
-
1300%0.07
123.
MIPT Troya: Egor Krivov, Paul Lysenko, Aliaksey Khatskevich
-
-
+
0:31
-
-3
4:56
-6
3:30
-
-
-
-
-
1310%0.07
124.
Moscow SU first_time: Stanislav Borzov, Natalia Semenova, Alexander Lebedev
-
-5
2:00
+
0:32
-
-
-
-
-
-
-
-
1320%0.07
125.
Moscow SU MMM-2012: Mikhail Korolkov, Sergey Kalsin, Mikhail Startsev
-1
2:29
-4
0:57
+
0:34
-
-
-
-
-
-
-8
4:01
-2
4:55
1340%0.07
126-127.
HSE Kolotok: Lev Otmennikov, Egor Kochetov, Dimitriy Leonov
-
-
+
0:36
-
-5
4:57
-
-4
4:52
-
-5
4:08
-
-
1360%0.07
126-127.
MEPhI 7: Vadim Alekseev, Vlad Fedorenko, Ilya Ivanicki
-
-
+
0:36
-
-
-
-1
2:37
-
-2
4:57
-9
4:14
-
1360%0.07
128-129.
BMSTU8: Nikita Pavin, Mihail Pinchukov, Robert Tebiev
-
-3
4:58
+
0:37
-
-
-
-
-
-1
4:54
-
-
1370%0.07
128-129.
MIPT 123: Aidar Biktimirov, Timur Ziyatdinov, Andrew Sandler
-1
3:47
-
+
0:37
-
-4
4:56
-
-
-
-1
1:34
-
-2
4:32
1370%0.07
130.
SPF MGUPI #2: Ilya Tsiganok, Dmitry Belov, Andrey Smirnov
-
-
+
0:39
-
-
-
-
-
-
-
-
1390%0.07
131.
MAI #4: Oleg Baskakov, Nikita Goryunov, Ivan Cheglakov
-
-
+
0:40
-
-
-
-2
4:59
-
-
-2
3:02
-
1400%0.07
132.
MIPT Gangnam: Aleksey Gerasimov, Oleg Akimov, Egor Sivkov
-
-
+
0:42
-
-9
3:21
-
-1
3:55
-
-1
4:42
-
-
1420%0.07
133.
BMSTU4: Aleksey Kovalskij, Maksim Malysh, Pavel Savelyev
-
-
+
0:44
-
-
-
-
-
-
-
-
1440%0.07
134.
Moscow SU ADV&d: Vadim Petrukhnenko, Alick Gaybullaev, Dmitry Bezrukov
-
-
+1
0:26
-
-7
4:16
-
-
-
-3
4:56
-1
4:50
-
14650%0.07
135.
HSE: Global Identificators: Anton Terekhov, Savely Zagursky, Konstantin Komarov
-
-
+
0:47
-
-
-
-
-
-
-1
2:27
-
1470%0.07
136-137.
HSE: Fortuna: Daria Bobrova, Vage Egiazaryan, Mihail Rogalin
-
-
+
0:52
-
-
-
-
-
-
-
-
1520%0.07
136-137.
MIPT Sbornaya: Iosif Klemente, Roman Biktayrov, Petr Kurapov
-
-
+
0:52
-
-
-
-2
3:10
-
-
-
-
1520%0.07
138.
MEPhI 12: Dmitry Yaskovich, Leonid Lyashko, Sergey Biryukov
-
-10
4:58
+1
0:33
-
-
-
-4
2:36
-
-
-
-
15350%0.07
139-140.
MEPhI 4: Ivan Kryachko, Dmitry Romanko, Ivan Prokopenko
-
-4
4:48
+1
0:37
-
-6
4:54
-
-
-
-
-2
2:43
-
15750%0.07
139-140.
MESI 3: Anastasiya Yakusheva, Fidan Iskhakov, Alexander Korotkov
-
-
+
0:57
-
-
-
-5
3:36
-
-
-
-
1570%0.07
141-143.
MSIU 2: Mikhail Novichkin, Vitaliy Vasin, Mariya Verzhak
-
-
+
1:00
-
-
-
-
-
-
-
-
1600%0.07
141-143.
MEPhI TRGI: Ruslan Iliasov, Behruz Murotov, Alina Solomatnikova
-2
4:54
-3
4:54
+2
0:20
-1
4:53
-4
4:40
-2
4:55
-1
4:53
-2
4:53
-3
3:20
-2
1:52
-1
4:53
16066%0.07
141-143.
MISIS Miners: Denis Chudinov, Demyan Golyshev, Maria Kireenko
-
-
+
1:00
-
-
-
-
-
-5
4:17
-
-
1600%0.07
144.
HSE/MIREA: Divide et impera: Egor Okhterov, Michael Gorvat, Anton Karamanov
-
-
+
1:02
-
-3
4:51
-2
2:08
-
-
-
-
-
1620%0.07
145.
MIPT Black Hole: Denis Tokarev, Amir Aupov, Mikhail Suvorov
-
-
+2
0:24
-
-3
1:52
-
-
-
-3
3:43
-
-
16466%0.07
146.
MAI #11: Egor Urvanov, Yaroslav Aleynikov, Evgeny Kolesnikov
-
-3
4:36
+
1:07
-
-
-
-
-
-
-4
3:12
-
1670%0.07
147.
Moscow SOU Alfa Elephant: Vyacheslav Fedorov, Nikolay Kartyshov, Andrey Skobenkov
-
-
+
1:09
-
-
-
-
-
-10
4:49
-
-
1690%0.07
148.
PFUR TeamNK: Dzhafar Iskhokov, Kirill Ageyev, Bogdan Marinyak
-
-
+
1:38
-
-
-
-
-
-
-
-
1980%0.07
149.
HSE: Inspiration: Denis Mirishli, Anton Mokhovikov, Maria Pavlova
-
-
+2
1:11
-1
4:45
-
-
-
-
-
-
-
111166%0.07
150.
MIPT N-th dimension: Dmitry Karpov, Roman Kirtaev, Viacheslav Sadovniko
-
-
+
1:58
-
-
-
-
-
-5
4:10
-
-
11180%0.07
151.
MSFU Team A: Artoym Fedoseev, Sergey Petrov, Alexey Samosuk
-
-
+1
1:45
-5
4:55
-
-
-
-
-1
3:18
-
-
112550%0.07
152.
MIPT Horseback_riding&corner: Sergey Omelchenko, Alexander Shklover, Alexey Zavodov
-3
4:09
-
+
2:17
-
-1
4:39
-
-
-
-
-
-
11370%0.07
153.
MIPT Team A: Kirill Reuk, Evgeniy Eltyshev, Andrey Saitgalin
-
-
+1
1:59
-
-6
4:39
-
-
-
-
-
-
113950%0.07
154.
BMSTU6: Vladimir Palchikov, Daria Burykina, Andrei Bichkov
-
-
+
2:20
-
-
-
-
-
-5
4:55
-
-
11400%0.07
155.
Moscow SOU Lambda Core: Nikita Buyvich, Alexandra Pavlienko, Vladislav Okulich-Kazarin
-
-
+2
1:41
-
-
-
-
-
-4
3:37
-
-
114166%0.07
156.
RSU Gubkin 1: Elena Tatjan, Alexandr Shimdt, Valera Vargin
-
-
+1
2:15
-3
4:58
-6
4:46
-
-
-
-
-
-
115550%0.07
157.
MIPT RTFM: Alexandr Shinov, Alexandr Titov, Anton Podolskiy
-
-
+1
2:17
-
-
-
-
-
-4
4:57
-3
3:44
-
115750%0.07
158.
Moscow SU Clock: Stanislav Butygin, Konstantin Yuriev, Dmitry Matveev
-
-15
4:59
+4
1:25
-
-
-
-
-
-
-
-
116580%0.07
159.
HSE: MIEM Thread: Alexandr Morkovin, Alexander Semion, Ivan Chernoglazov
-
-
+3
1:46
-
-
-
-
-
-
-3
2:20
-
116675%0.07
160.
MIPT NoMoreCode: Denis Osipenko, Yaroslav Lavrinenko, Denis Kondrushkin
-
-
+3
1:56
-1
1:39
-
-
-
-
-
-
-3
4:01
117675%0.07
161.
MEPhI 5: Roman Savin, Andrey Kapustin, Ilya Kamenskih
-
-
+3
2:02
-
-
-
-
-
-2
4:19
-
-
118275%0.07
162.
MEPhI 9: Anton Migalin, Artyom Kvasov, Nikita Tsaturov
-
-
+2
2:37
-
-
-
-
-
-
-
-
119766%0.07
163.
BMSTU5: Alexander Kabayarov, Aleksey Zverev, Andrey Moiseev
-1
4:09
-
+2
3:00
-
-
-
-
-
-
-
-
122066%0.07
164.
MIPT Yazz': Serzhan Sakipov, Yury Usischev, Ilya Rusalowski
-
-
-
-
-1
1:57
-
-2
3:15
-
-3
4:46
+
3:41
-
12210%0.69
165.
GUU IISU: Sergey Ivanov, Mihail Danenkov, Dmitri Ryabov
-
-
+1
3:25
-
-
-
-
-
-
-
-
122550%0.07
166.
MIPT NLTeam: Alexey Goncharov, Vitaly Davydov, Nikita Popov
-1
1:28
-
+3
3:29
-
-
-
-3
2:54
-
-2
4:57
-
-
126975%0.07
167.
MIPT TRGI: Kurbonov Ulugbek, Khusrav Yorov, Jahongir Rustamzoda
-
-
-3
3:16
-
-2
4:54
-
-
-
+1
4:26
-
-
128650%0.50
168.
Moscow SOU Beta Beaver: Sergey Baryutin, Nikita Mesheryakov, Andrew Startsev
-
-7
4:12
+
4:47
-
-
-
-
-
-
-
-
12870%0.07
169.
MUCTReset: Egor Morunov, Denis Syrko, Aleksander Salahov
-
-
+8
3:09
-
-
-6
3:51
-
-
-2
4:55
-
-
134988%0.07
170-180.
SPF MGUPI zero_dev: Evgeniy Poddubniy, Ivan Hohlov, Yury Mazko
-
-
-5
4:59
-
-
-
-
-
-3
4:35
-6
4:55
-
000%0.00
170-180.
MIPT Lampa: Elena Vorobyeva, Irina Podorozhnaya, Anastasia Yanina
-
-7
4:45
-3
4:59
-
-1
4:21
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
MSFU Team B: Vladimir Shamin, Ilya Sorokin, Vladislav Mis'co
-
-
-
-10
4:17
-
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
MSIU 4: Igor Sergienko, Tagir Yakubov, Roman Minatulaev
-
-
-6
4:17
-
-
-
-1
2:28
-
-2
2:42
-
-
000%0.00
170-180.
Moscow SU Priyatnie: Dmitry Kharitonov, Alexey Zubov, Stanislav Budzinskiy
-
-
-5
4:53
-
-2
2:31
-
-2
1:20
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
Moscow SU cmd: Ivan Petrov, Stanislav Dimitriev, Vladislav Kulikov
-2
4:56
-
-4
2:58
-
-1
3:28
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
BMSTU7: Nikolay Grishachev, Andrei Kondakov, Damir Gabbasov
-
-3
4:36
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
Moscow REcU 3:InfEcon: Tarasov Nikita, Tavlintsev Gennady, Potapova Julia
-1
0:14
-
-1
1:24
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
MAMI: Kirill Luzhnov, Alexander Ivanisov, Sergey Varakushin
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
Moscow REcU 2:InfEcon: Eduard Lebediuk, Oleg Totrov, Nikita Mullin
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.00
170-180.
MAMI Automation: Artur Isakov, Maxim Kim, Elena Kaydanovskaya
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
000%0.00
Submits sent:8013325137617104218292513621022184
Accepted:26
(32%)
0
(0%)
167
(66%)
0
(0%)
60
(9%)
31
(29%)
35
(16%)
2
(6%)
90
(35%)
55
(15%)
26
(25%)
492
(22%)
Dirt:16
(38%)
0
(0%)
57
(25%)
0
(0%)
224
(78%)
25
(44%)
25
(41%)
6
(75%)
61
(40%)
90
(62%)
31
(54%)
535
(52%)